Avd 7 Trøndelag 

      Leder: Nina Nordby Kjelsberg        

Mob: 915 47 068 

Nest Leder: Trond Kristian Karlsen

 Mob:  952 17 239

Kasserer: Birger Stene         Mob: 932 05 545

  Sekretær: Ivar Andrè Skare     Mob: 907 76 856

Styremedlem: Sigrid Grande    Klyve    

Mob: 920 97 476 

Styremedlem: Hans Jørgen Johansen  

Mob: 905 21 3005

Varamedlem : Marit Skancke Langen 

 Mob: 403 38 410

Varamedlem: Jan Harald Fremo Mob: 986 21 986 

Dataansvarling: Kristian Winther 

Mob: 986 46 867

Aktivitetsplan for 2018

Resultater sendes: Nina Nordby Kjelsberg

 

Avd 7: Husk Årsmøtet :-)

ÅRSMØTET AVD 7 

NISK AVD 7 INVITERER ALLE SINE MEDLEMMER TIL ÅRSMØTE 30/1-19 
DATO: 30/1-19 KL 18.30
STED: COOP KANTINA, Østre Rosten 108...
DAGSORDEN:
1. Godkjenning av innkalling og dagsorden
2. Valg av dirigent, referent og 2 protokollunderskrivere
3. Behandle avdelingsstyrets årsberetning
4. Godkjenning av avdelingsstyrets regnskap for 2018
5. Behandle avdelingsstyrets forslag til budsjett og handlingsplan for 2019
6. Behandle innkomne forslag
Ingen innkomne saker innen fristen
7. Valg av avdelingsstyre og revisor
Forslag sendes til valgkomiteens leder: Frode Døsvik, 40043320, frodedos@gmail.com
8. Valg av representant til Nisk RS 2019
9. Valg av valgkomite
Sakspapirer blir lagt frem på årsmøtet, for de som ønsker sakspapirer på forhånd, kontakt sekretær på mail.
Velkommen

Pippi og Tor

Avd 7: Velkommen 2019 :-)

Da er det nye året i gang og her i Trøndelag er det full vinter..i allefall mange steder.
Håper alle har hatt en flott julefeiring og batteriene er ladet opp
2018 var et flott år for avdelingen med mange aktiviteter og enda flere medlemmer. Håper trenden fortsetter og er det noe dere medlemmer der ute ønsker mere av eller vil bidra med så ta kontakt med styret.
Husk årsmøtet 30/1 i Coop sitt lokale, Østre Rosten 108.

Her en oversikt over alle premierte på jaktprøver og apportprøver 2018 (håper vi har fått med oss alle)

Bildet er av Sølvhundvinner Imingens Pr Pippi og Tor Taksgaard.

RESULTATER VINTERPRØVER AVD 7 MEDLEMMER 2018..
Rusty Hunters Tuva (Hugo Boss av Kjerringholm-Us Lana) NO32449/14 Anne Moum Mediaa  1AK
Iglfjellet`s Azzi (Hadseløya`s Azzo - Heggelifjellets Lucky Lady) NO34717/16 Jonny Erik Larssen 1.AK
4VK kval NM-3VK semi NM
Imingens Lk Rayban (US Kuling - Imingens Sa Lollipop) NO42707/10 Frode Døsvik 2.VK kval + 3.VK finale
2VK kval
Rockebyen`s Happy (Farro Av Miessevarri - Limingruet`s Shigo) NO55272/12 Lise Ingebrigtsen Pedersen/Roger Pedersen 6.VK finale
Raudsildras Lyng (Lux Vom Kappellenpfad - Raudsildras Jess) NO39125/16 Inger Egeland/Kjell Arne Knudsen 3.UK + 2.UK
Rensjøen`s Sola (Furunakken`s Balto - Einunndalens A-Mira) NO36250/14 Kari Ada Gjævær/Andreas Storegjerde 2.AK
Skarvdalens IPA (Hadseløya`s Azzo - Fresbakken`s Baluba) NO38423/17 Ole Kristian Haug Bjølstad 3.UK
Håkkådalen`s Cera (Heggelifjellets Lo5-FAce - Neadalens Kira) NO40585/16 Jan Harald Fremo 3.UK + 1.UK
2.UK, 3Pr finale Sør Norsk
Janås Hash-Tag (Erin Vom Kapellenpfad - Razzmilla) SE56592/2013 Knut M Barkhall 1.AK,4VK, 1AK, 3VK, 4VK fin
Skarvdalens Ailo (US Teddy - Fresbakken`s Baluba) NO37353/16 Fredrik Utaker 3.AK, 2AK
Rensjøen`s Nix Theron (Furunakken`s Balto - Einunndalens A-Mira) NO36247/14 Hilde Støre Bergrem/Alf-Geir Pedersen 1.VK finale
1.VK/Ck, 1VK kval, 1VK fin, 4VK kval
Topdalen`s Bella Donna (Imingens St Troy - Norrlands Guidens Top Race) NO36800/16 Linda Karlsen 2.UK
Liafjellets Croma (Heggelifjellets Maddox - Amy)
NO41657/13 Kristin Romundstad 1.VK finale, 1VK kval
Red Garlic`s Bira (Furunakkens Balto-Red Garlic Epixe)SE41969/13 Bjørn Sand 2.AK, 2AK, 3AK
Stordigerhedens Red Janis (Imingens Pn Vegas-Raudsildras Lotta) NO49362/16 Solfrid Fagerbekk 3.UK, 3UK, 3UK
Imingens Pn Vegas (Pasvikdalens Nemo - Imingens Li Pin Up) NO42544/13 Nina og Per Arne Kjelsberg 1.VK
Imingens St Troy (Imingens Lz Toy - Imingens SM Shakira) NO40802/09 Trond Kristian Karlsen 1.VK m/CK kval NM
Imingens Pr Prince (Storstoggas Robbie-Imingens Li Pin Up) NO33396/12 Trond Kristian Karlsen 1.VK semi NM
1VK NM lag, 3VK fin
Raudsildras Sønn De Lux (Lux vom Kappellenpfad-Raudsildras Jess) NO39119/16 Nina Nordby Kjelsberg/Per Arne Kjelsberg 1.UK
Topdalens TaTo II (Imingens St Troy - Norrlands Guidens Top Race) NO36796/16 Tor Taksgaard 1.AK, 2AK, 1VK kval
Fagermoa`s Laisa (Imingens Pn Vegas - Fagermoa`s Go-Pia) NO42418/16 Tore Mæhla 1.UK
Fagermoa`s Kira (Settermosen Aberlour - Fagermoa`s Honey) NO35601/15 Tore Mæhla 3.AK
Fagermoa`s Lykke (Imingens Pn Vegas - Fagermoa`s Go-Pia) NO42422/16 Iver Andre Skare 3.UK, 3UK, 1UK, 1UK
Imingens IO Tessa (Heggelifjellets Oter - Imingens Pr Iza-Bell) NO39201/16 Bjørn Sand/Hilde Ross 1.UK
Neadalens Birk (Settermosens Aberlour-Rosenlias Kanon Kula) NO43351/13 Magne Thomassen 2.AK
Einunndalens C-Ava (Settermosen Aberlour - Einunndalens B-Abby) NO38051/16 Hege Mandal/Hans Jørgen Johansen 2.UK
Løvdalskarets Io Figo (Heggelifjellets Oter - Heggelifjellets N-Indie) NO32287/15 Morten Risstad 2.VK finale, 5VK kval
Hadseløya`s Bare Mi (Erin Vom Kapellenpfad - Hadseløya`s Aya) NO43343/17 Jonny Erik Larssen 2.UK + 2.UK
Neadalens Flilippa (Rockebyen`s Filip - Rosenlia`s Kanon-Kula) NO38603/16 Bernt Kristiansen 2.AK
Follsjøen`s Java (Røde Hunders Janky - Follsjøen`s D-Miss Mira) NO34765/15 Grete Tegnander 2.AK, 2.AK, 2AK, 2AK
Skarvdalens Baileys (US Teddy - Fresbakken`s Baluba) NO37357/16 Tonje Rønning 2.AK, 2AK
Altegeinos TR Mira (Imingens Lk Rayban - Tømtlias D Tükla) NO46851/16 Jøran Meås/Frode Døsvik 2.UK, 2UK
Heggelifjellets Maddox (Imingens Lz Toy-Heggelifjellets Heaven) NO37485/11 Elisabeth Gisvold og Morten Risstad 4.VK kval, 2VK fin
Einunndalens B-Tyler (Skogrypas Paskal II-Irie av Kjerringholm) NO39414/11 Hege Mandal 3.VK kval
Svartkjelen`s TE O`Evergood (Erin Vom Kapellenpfad - Norrlands Guidens Top Cross Country) NO50283/16 Trond Kanstad 3.UK
Raudsildras Jess (Red Garlic`s Gourme - Imingens Lz Røa) NO36659/13 Kjell Knudsen/Inger Egeland 3.AK
Lauvåsen`s TM Bonnie (Heggelifjellets Maddox - Lauvåsen`s Mj Taiga II) NO46608/14 Birger Stene 2.AK

Luxor De La Hetraie Pourpre (Apache Des Sorcieres Du Sancy - Ixia de l`Anse Ty Roux) DK01290/2016 Ola Rønning/Tonje Rønning 1.AK

RESULTATER HØYFJELLSPRØVER AVD 7 NISK MEDLEMMER 2018
IS Pasvikdalens Shira (Ari av Miessevarri-Pasvikdalens Zita) NO34222/16 Åse og Jogeir Rosten 1AK
IS Løvdalskarets Io Olympia (Heggelifjellets Oter - Heggelifjellets N-Indie) NO32291/15 Daniel Bjerkmo 3.VK kval + 2.VK finale
IS Tuvberget`s Killer (Heggelifjellets Oter - Hadseløya`s Enya) NO52318/16 Anita Inderdal 1.UK
IS Tømtlias D Raya (E-Peik Av Miessevarri - Imingens Sa Troja) NO40510/09 Anne Moum Mediaa 3.VK kval
IS Fagermoa`s Miss Saga (Rockebyen`s Filip - Fagermoa`s Honey) NO39465/17 Kirsti Stensland 2.UK
IS Rockebyen`s Happy (Farro Av Miessevarri - Limingruet`s Shigo) NO55272/12 Lise Ingebrigtsen og Roger Pedersen 2.AK
IS Tømtlia`s E Krutt (Working Gundogs Bounty - Imingens Lk Naya Nuki) NO44328/15 Geir Pedersen 2.AK
IS US Famous (US Zimbad - US Raisa) NO35663/14 Ronny Aksnes/jANNE hOLMLI 2.AK
IS Hadseløya`s Rapp (Erin Vom Kapellenpfad - Hadseløya`s Aya) NO43341/17 Bjørn Schjølberg 1.UK, 1Uk
IS Janås Hash-Tag (Erin Vom Kapellenpfad - Razzmilla) SE56592/2013 Knut Mathias Barkhall 1.AK
IS Skarvdalens Kvikk (H-Solution Av Miessevarri - Fresbakken`s Baluba) NO31863/15 Bjørn Schjølberg 1.AK
IS Luna (Farro Av Miessevarri - Visjøvalen`s Tindra) NO55702/14 Marit Skancke Langen 2.AK
IS Skarvdalens Baileys (US Teddy - Fresbakken`s Baluba) NO37357/16 Tonje Rønning/Jan Erik Moastuen 2.AK + 1.AK
IS Neadalens Celtic Rebell (Rockebyen`s Filip - Neadalens Super-Star) NO44018/17 Thomas Fallan 2.UK, 2Uk
IS Red Garlic`s Bira (Furunakken`s Balto - Red Garlic`s Epixe) SE41969/2013 Bjørn Sand 2.AK
IS Topdalen`s Ta To II (Imingens St Troy - Norrlands Guidens Top Race) NO36796/16 Tor Taksgaard 3.VK kval
IS Imingens Pr Prince (Storstogas Robbie - Imingens Li Pin Up) NO33396/12 Trond Kristian Karlsen/Linda Karlsen 1.VK m/CK kval
IS Rensjøen`s Nix Theron (Furunakken`s Balto - Einunndalens A-Mira) NO36247/14 Hilde Støre Bergrem/Alf-Geir Pedersen 5.VK kval, 3Vk kval NM
IS US Nora FRa Hjerkinn (Ibber - US Bamsemums) NO41829/10 Siri og Ronny Winther 2.VK semi
IS Neadalens Super-Hero (Neadalens Tarzan - Neadalens Super-Belle) NO30602/15 Håvard Aunehaugen/Torgeir Møst 2.AK
IS Rishovda`s Senta (US Solan - Rishovda`s Solo) NO54498/17 Per Gunnar Svendsen 3.UK
IS Topdalen`s Lady (Imingens St Troy - Norrlands Guidens Top Race) NO36801/16 Håvard Skorild 2.AK, 1Ak
IS Hadseløya`s Bare Mi (Erin Vom Kappellenpfad - Hadseløya`s Aya) NO43343/17 Jonny Erik Larssen 2.UK
IS Aiko (Farro av Miessevarri-Visjøvalens Tindra) NO55696/14 Morten Hensel Randen 1.AK
IS Skarvdalens Ipa (Hadseløyas Azzo-Fresbekkens Baluba) NO38423/17 Ole Kristian Haug Bjølstad 2.UK, 2Uk, 2Uk, 1Uk, 2Uk, 1Uk
IS Solganghaugen`s Eb Zizu (Lauvåsen`s Fj Barack - Solgangshaugen`s Mz Ero) NO40713/15 Ruth Heggeland 2.AK
IS US Snota (US Ole Ivar - US Dollsi De Lux) NO35455/14 Vidar Pettersen 2.AK
IS Einunndalens B-Tyler (Skogrypas Pascal II - C-Irie Av Kjerringholm) NO39414/11 Hege Mandal 2.AK
IS Håkkådalen`s Cera (Heggelifjellets Lo5face - Neadalens Kira) NO40585/16 Jan Harald Fremo 2.AK
IS Liafjellets Caol Ila (H-Solution Av Miessevarri - Amy) NO35318/15 Henning Loe 1.AK
IS Imingens IO Tessa (Heggelifjellets Oter - Imingens Pr Iza-Bell) NO39201/16 Bjørn Sand/Hilde Ross 2.AK
IS Tärnafjällens Indie Av Stenberget (Lux Vom Kappellenpfad - Tärnafjällens Ida E) SE19552/2017 Bjørn Sand/Hilde Ross 3.UK
IS Imingens Pr Pippi (Storstogas Robbie - Imingens Li Pin Up) NO33402/12 Tor Taksgaard 1.VK finale
Sølvhundvinner
IS Imingens IO Eero (Heggelifjellets Oter - Imingens Pr Iza-Bell) NO39196/16 Joakim Sørløkk Lian 2.AK
IS Løvdalskarets Io Figo (Heggelifjellets Oter - Heggelifjellets N-Indie) NO32287/15 Morten Risstad/Elisabeth Gisvold 1.AK
IS Heggelifjellets Maddox (Imingens Lz Toy - Heggelifjellet Heaven) NO37485/11 Elisabeth Gisvold 1.AK

RESULTATER NISK MEDLEMMER AVD 7 SKOG 2018
IS Raudsildras Jess (Red Garlics Gourme-Imingens Lz Røa) NO36659/13 Kjell Knudsen/Inger Egeland 1.AK
IS Raudsildras Sønn De Lux (Lux Vom Kappellenpfad - Raudsildras Jess) NO39119/16 Nina N Kjelsberg/Per Arne Kjelsberg 1.AK, 1Ak, 1Ak, 2Ak, Vinner Trønder Cup skog
IS Tømtlias E-Krutt (Working Gundogs Bounty - Imingens Lk Naya Nuki) NO44328/15 Geir Pedersen 2.AK
IS Raudsildras Urd (Red Garlic`s Gourme - Imingens Lz Røa) NO35913/11 Kjell Knudsen/Inger Egeland 2.AK
IS Neadalens Birk (Settermosen Aberlour - Rosenlia`s Kanon-Kula) NO43351/13 Magne Thomassen 2.AK
IS Lauvåsen`s Tm Bonnie (Heggelifjellets Maddox - Lauvåsen`s Mj Taiga II) NO46608/14 Birger Stene 2.AK, 1Ak/Æp, 3Ak, 1Ak, Nr 2 Trønder Cup skog
IS Valaskjalv`s Hrymr (Midtkiløras Ali-Valaskjas Tokk) NO39959/11 Vigdis Nymark 1.AK
IS Fagermoa`s Kira (Settermosen Aberlour - Fagermoa`s Honey) NO35601/15 Tore Mæhla 2.AK, 2Ak
IS Iglfjellet`s La Azzi (Hadseløya`s Azzo - Heggelifjellets Lucky Lady) NO34717/16 Jonny Erik Larssen/Heidi Larssen 1.AK, 2Ak
IS Solgangshaugen`s Eb Zizo (Lauvåsen`s Fj Barack - Solgangshaugen`s Mz Ero) NO37206/09 Ruth Heggeland 3.AK
IS Janås Hash-Tag (Erin Vom Kappellenpfad - Razzmilla) SE56592/2013 Knut Mathias Barkhall 1.AK

RESULTATER NISK MEDLEMMER AVD 7 LAVLAND 2018
IS Raudsildras Lyng (Lux Vom Kappellenpfad - Raudsildras Jess) NO39125/16 Inger Egeland 2.AK
IS Janås Hash-Tag (Erin Vom Kappellenpfad - Razzmilla) SE56592/2013 Knut Mathias Barkhall 3.AK, 1Ak

RESULTATER NISK MEDLEMMER AVD 7 APPORTPRØVER 2018
Neadalens Birk (Settermosens Aberlour-Rosenlias Kanon Kula) NO43351/13 Magne Thomassen 2x1Ak-2Ak
Lauvåsens She’s My Pride and Joy (Lauvåsens Jäger-Lauvåsens Red Molly) NO36060/10 Solfrid Fagerbekk 3x2Ak
Stordigerhedens Red Janis (Imingens Pn Vegas-Raudsildras Lotta) NO49362/16 Solfrid Fagerbekk 2x3Uk-2Uk
Liafjellets Croma (Heggelifjellets Maddox-Amy) NO41657/13 Kristin Romundstad 2Ak-1Ak
Fagermoas Honey (Ero Lagopus av Kjerringholm-Fagermoas Eira) NO34245/10 Tore Mæhla 2x3Ak-2x1Ak
Fagermoas Jessie (Skrimfjellets Odin-Kreklingrabbens Tara) NO38485/13 Tore Mæhla 3Ak-2Ak-1Ak
Fagermoas Miss Saga (Rockebyens Filip-Fagermoas Honey) NO39465/17 Kirsti Steinsland  2x1Uk-2Uk

 

Avd 7: Årsmøtet 30/1-19

NISK AVD 7 INVITERER ALLE SINE MEDLEMMER TIL ÅRSMØTE 30/1-19 J

DATO: 30/1-19 KL 18.30
STED: COOP KANTINA, Østre Rosten 108

DAGSORDEN:
1. Godkjenning av innkalling og dagsorden
2. Valg av dirigent, referent og 2 protokollunderskrivere
3. Behandle avdelingsstyrets årsberetning
4. Godkjenning av avdelingsstyrets regnskap for 2018
5. Behandle avdelingsstyrets forslag til budsjett og handlingsplan for 2019
6. Behandle innkomne forslag
7. Valg av avdelingsstyre og revisor
Forslag sendes til valgkomiteens leder: Frode Døsvik, 40043320, frodedos@gmail.com
8. Valg av representant til Nisk RS 2019
9. Valg av valgkomite

Saker sendes til styret v/sekretær innen 8/1-19 på avd7@nisk.no

               

Niklas medlemsmøte

Avd 7: Trivelig medlemsmøte :-)

Trivelig åpent medlemsmøte 7/11 😊
Avdelingen hadde fått Niklas Sundberg til å komme å holde foredrag. Et interresant og fint foredrag å høre om Niklas sine tanker rundt det med fuglehunder og hans måte å få til gode jakthunder.
Tusen takk til Niklas og til de som møtte opp. 
Tusen takk til Troll Hundefôr for utlodningsgaver og til Coop Tiller at vi får være i deres lokale.

Norduch Skoll

Avd 7: Ny NordUch :-)

Vigdis Nymark og Valaskjalvs Skoll har vært i Herning (Danmark) på utstiling. Det gikk godt, og
Skoll fikk Exellent, Ck, Cert, Cacib, Bir. Han ble da Dansk Utstillingschampion. Skoll er fra tidligere Norsk og Svensk Champion,
og ble da Nordisk Utstillingschampion etter Danmarksturen.
Gratulerer så mye til eier og oppdretter :-)