Det ble en drømmehelg for Ole Pinderup og hans nye oppdrett. Også andre hunder fra avdeling 2 gjorde sine saker bra. På bildet fra f.v.: Håvard, Bella,Ole og Tutsi tilbake i lavlandet.
Avdelingen har vært velsignet med flere talentfulle unghunder det siste året. To av dem begynner nå også og vise stabilitet. Flere av våre "gamle vk-travere" fikk også klaff i helgen.
På bildet Neadalens Discovery til Ole V.Hoff med 5.VK på Rjukanpr...
Jakt- og treningsutvalget i NISK avdeling 2 har nok en gang gleden av å ønske alle velkommen til et nytt dressurkurs. I fjor hadde vi rekorddeltagelse med 22 hunder, så meld på i god tid.
Lørdagen i Hemsedal ble en prøvelse for både hund og deltager med kraftig vind og snø, men for noen spiller ikke været noen rolle selv om det er første prøvestart.
To lovende unghunder fra avdeling 2 slo til på prøver helgen 3.-4.mars. På bildet Geir Haugen og Furunakkens Balto.
Det er fortsatt mulig og melde seg på vintersamlingen på Hjerkinn. Alle uavhengig av rase og klubbtilhørighet kan melde på.
Det blir Villmarksmesse også i år,og som vanlig profilerer NISK seg på messa.
Avdeling 2 har i år lagt sin årlige vintersamling til Hjerkinn. I samarbeid med Hjerkinnhus og legendariske Elin Withussen har vi laget et fleksibelt opplegg som bør kunne passe både nybegynner og viderekommene.
Samlingen er åpen for alle medlemmer ...
Raufjellets Lyng ble i høst Norsk Utstillingschampion, og noen timer inn i det nye året kom det valper.
Raufjellets Lyng ble i høst Norsk Utstillingschampion, og i tillegg er hun nybakt mor.