I forbindelse med Altautstillinga 2026 ble det arrangert irsk setter treff i regi av NISK. Gunvor Lise Jakobsen, Kine Haugli og Mia Larsen hadde lagt opp til ei helg med flotte aktiviteter.
Eiere med 20 hunder møtte fredag til sosialt lag med grilling, utstillingstrening og god hundeprat.
Lørdag var det utstilling og i etterkant av den hadde Christell Seljesether informasjon og råd om apport og jaktprøver. Det var muligheter for å ta apportbevis og Fossefjellet’s Alo og Fossefjellet’s Birk fikk hver sine apportbevis. Lørdag kveld var det felles middag hvor Knut Sollid, representant fra styret i NISK, informerte om deres arbeid.
Søndag var det duetrening samt muligheter for aversjon mot rein.
Kjempeflott helg og all honnør til initiativtakerne. Vi var skjønt enige om at dette må vi gjennomføre som et årlig arrangement.
Det kan også informeres om at på Altautstillingen 2026 var det irsk setterne som gjorde «storeslem» med BIS valp Gaggafjellets Ayla av Fossefjellet, BIS Fossefjellet’s Fight, og på den uoffisielle apportprøven på tid gikk 1. plass til Fossefjellet’s Virko, 2. plass Taigalinnun Ardbeg The Dog og 3. plass Gaggarypas Lava (6 mnd)

Dommer Christell Seljesether, Fossefjellet's Alo e/Ann-Hege Hanstad og Fossefjellet's Birk e/Jostein Johansen Jæger

Nr. 1 Fossefjellet's Virko e/Pål Kristoffersen, Nr 2. Taigalinnun Ardbeg The Dog e/Knut Sollid og Nr. 3 Gaggarypas Lava e/Kine Haugli

Gaggarypas Ayla av Fossefjellet e/Pål Kristoffersen f/Lene Chr. Johansen

Fossefjellet's Fight e/Pål Kristoffersen f/Lene Chr. Johansen

